P.H. BAU-TEC


Autor: Zuzanna Dudek


INFORMACJE:


WWW: https://bau-tec.pl/

Dodano: 2021-11-13

Telefon: 782 22 88 32

Miejscowość: Częstochowa

Adres: Wilsona 30

Kod pocztowy: 42-200

Źródła:
https://bau-tec.pl/pl/p/Mlotek-murarski-berlinski-600g-MONOBLOK/1355


SOCIAL:


FACEBOOK


TWITTER
Oceń firmę (0 z 0 głosów)Młotek murarski, ciesielski czy ślusarski – który będzie najlepszy do domowych remontów?


Młotki to podstawowe narzędzia ręczne stosowane w codziennych pracach remontowych, przy naprawach, a nawet podczas składania mebli czy dekorowania mieszkania. Bez nich trudno sobie wyobrazić większość robót budowlanych, ciesielskich czy warsztatowych. Dlatego w swojej podręcznej skrzynce narzędziowej dobrze jest mieć przynajmniej jeden uniwersalny model. Internetowa hurtownia z narzędziami – Bau-Tec, oferuje wiele rodzajów tego funkcjonalnego sprzętu, dlatego każdy wybierze przyrząd najlepiej pasujący do potrzeb.

Do najpopularniej wykorzystywanych młotków należą młotki ślusarskie z kwadratowym obuchem z jednej strony, a ze zwężającym się ku końcowi rębem z drugiej. Takie narzędzie jest odpowiednie do wbijania gwoździ albo do ich podważania i wyjmowania. Sprawdzi się też do rozbijania płytek, a większe egzemplarze o wadze 2 czy 3 kilogramów zdadzą nawet egzamin przy rozbijaniu murów.

Młotki budowlane, czyli ciesielskie, dekarskie oraz murarskie mają nieco inną budowę. Młotek ciesielski ma z jednej strony dwa pazury (jeden z nich możne być krótszy), zaś z drugiej lekko zaokrąglony obuch. W niektórych modelach zastosowano także wbudowany magnes w miejscu, w którym umieszczany jest gwóźdź, aby ułatwić pracę i zapobiec zgubieniu małych elementów.

Bardzo wygodnym i mającym szerokie zastosowanie narzędziem jest także młotek murarski. Sprzęt dostępny w częstochowskiej hurtowni wyróżnia się solidną budową. Głowica młotka wykonana została z jednego bloku stali, co zwiększa jej wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. Z kolei gumowana rękojeść gwarantuje pewny chwyt, a jej wyprofilowany, ergonomiczny kształt zapewnia komfortową pracę. Młotek tego typu przydaje się szczególnie podczas układania, rozbijania czy podważania cegieł, ale także do wyciągania lub dobijania gwoździ oraz klinów i kołków. Młotki stosowane podczas prac budowlanych z jednej strony mają klasyczny, kwadratowy obuch, a z drugiej spłaszczony koniec przypominający nieco dziób. W płaskiej części znajduje się niekiedy wcięcie ułatwiające podważanie i wyjmowanie gwoździ.WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!


PODOBNE WPISYLUMENMAX POLSKA Sp. z o.o.

Racibórz

Optyk Rozmus Eye Care

Pszczyna

GREENHOUSE SERVICE S.C.

Lubliniec