Cubecar


Autor: Zuzanna Dudek


INFORMACJE:


WWW: https://cubecar.pl/

Dodano: 2020-08-18

Telefon: 787-960-518

Miejscowość: Kraków

Adres: Centralna 71

Kod pocztowy: 31-982

Źródła:
https://cubecar.pl/ustawianie-geometrii-krakow/


SOCIAL:


FACEBOOK


TWITTER
Oceń firmę (0 z 0 głosów)Cubecar - Ustawienie zbieżności kraków


Sprawność samochodu zależy od bardzo wielu czynników, a jednym z elementów jest dobrze działający układ kierowniczy. Poprawne funkcjonowanie tego układu zależy od geometrii kół, czyli, najprościej mówiąc, ich zbieżności. Niektórzy kierowcy lekceważą sobie sprawdzanie zbieżność, a przecież to od niej zależy, w jaki sposób samochód będzie się zachowywał podczas gwałtownego hamowania i na nierównych nawierzchniach. Aby mieć pewność, że zawsze będzie się miało kontrolę nad pojazdem, należy o to zadbać. 

Jednym z warsztatów, który oferuje ustawienie zbieżności w Krakowie, jest firma Cubecar świadcząca usługi przede wszystkim mieszkańcom Krakowa, ale przyjmuje też klientów z okolicznych miejscowości. Warsztat mieści się przy ulicy Centralnej 71 i słynie z tego, że bardzo dokładnie wykonuje wszystkie powierzone mu zadania.

Ustawienie zbieżności to badanie komputerowe, podczas którego sprawdza się między innymi:

  • stopień ustawienia kół przednich i tylnych,
  • kąt zawarty między płaszczyzną koła a płaszczyzną pionową, zwanych kątem pochylenie,
  • kąt pochylenia sworznia zwrotnicy, czyli kąt pomiędzy sworzniem a osią pionową koła. 

Ten rodzaj badania powinno się wykonać zawsze, ilekroć zmienia się opony z letnich na zimowe lub odwrotnie, ale nie tylko. Wykonanie komputerowej geometrii kół zaleca się także przy naprawie zawieszenia albo któregokolwiek z podzespołów układu kierowniczego. Obowiązkiem po wypadku lub stłuczce jest sprawdzenie, czy auto ma prawidłową zbieżność, a także, kiedy na przykład wiosną wjedzie się w większą dziurę w asfalcie.

Na pewno niejednemu kierowcy zdarzyło się zauważyć, że z jednej strony opony bieżnik ściera się szybciej. Jest to właśnie oznaka, że może być coś nie tak ze zbieżnością. Zdarza się, że po wjechaniu w nawet niewielką wyrwę w drodze samochód zaczyna ściągać na jedną stronę i trzeba korygować tor jazdy. To również jest wskazanie, i to bardzo pilne, aby udać się na takie badanie. Nie jest ono kosztowne, a na pewno niejednego kierowcę uchroniło już przed poważnym problemem, a nawet przed śmiercią czy kalectwem.

Aby umówić się na takie badanie, można zadzwonić na numer znajdujący się na stronie firmy lub wypełnić znajdujący się tam formularz zgłoszeniowy.WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!


PODOBNE WPISYBody Camp

Trzemeśnia

FHU APIS Pitoń Marcin

Zakopane

Firma Handlowa Anna Bukowska

Czernichów