Beal.pl


Autor: Natalia Marciniak

INFORMACJE:


WWW: https://beal.pl/

Dodano: 2021-11-07

Telefon: +48 12 268 31 55

Miejscowość: Morawica

Adres: Mników 389

Kod pocztowy: 32-084

Źródła:
https://beal.pl/BEAL/Przemysl/Liny-polstatyczne_204.html


SOCIAL:


FACEBOOK


TWITTER
Oceń firmę (0 z 0 głosów)Lina statyczna i półstatyczna jako podstawowe wyposażenie podczas pracy na wysokościach


Wykonywanie prac na wysokościach każdorazowo wiąże się z ryzykiem upadku i poważnym zranieniem ciała, a nawet śmiercią. Obowiązkiem pracodawcy, podkreślanym niejednokrotnie w wielu aktach prawnych i wymogach BHP, jest zapewnienie pracownikowi delegowanemu do przeprowadzania czynności na poziomie powyżej 3 metrów odpowiedniego zabezpieczenia. Przede wszystkim niezbędna jest lina statyczna. Jej długość powinna być dopasowana w taki sposób, by pozwalała na bezpieczne zakotwiczenie jednego jej końca w miejscu zapewniającym utrzymanie masy pracownika (może być to hak, odpowiednio gruby fragment drewna lub inny element gwarantujący, że przy maksymalnym naprężeniu liny nie dojdzie do jego wyrwania albo zniszczenia, a w rezultacie do upadku osoby zawieszonej na linie). 

Pracodawca musi zadbać, by zabezpieczenie jego podwładnego było nie tylko zgodne z odpowiednimi normami jakości, ale także zapewniało bezpieczeństwo w wielu sytuacjach. Często się zdarza, że istnieje konieczność pracy na wysokościach podczas złej pogody lub w palącym słońcu. Wybór lin o źle dobranej strukturze i splocie, nieodpornych na warunki atmosferyczne to znaczne zwiększenie ryzyka wystąpienia groźnego wypadku, w tym również utraty życia. Na tego rodzaju sprzęcie nie warto więc oszczędzać.

Dostawcą, który może zaproponować liny statyczne o różnej długości, jest firma MFC Tech Michał Ciszewski, działający na terenie Polski jako dystrybutor marki BEAL. To znany na całym świecie francuski producent sprzętu wspinaczkowego, który wytwarza także produkty wykorzystywane w pracach fizycznych w szeroko rozumianym przemyśle i usługach. Wybierając powyższą ofertę, kupujący ma pewność, że nabył asortyment o wysokich parametrach technicznych i wytrzymałościowych, dzięki czemu nabytek będzie można wykorzystywać do wielu zadań przez długi czas (przy założeniu właściwej  konserwacji i magazynowania) bez konieczności wymiany. Jako uzupełnienie zamówienia przedsiębiorca może od razu zamówić odpowiednie wyposażenie dodatkowe, jak pasujące uprzęże oraz przekładki. WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!


PODOBNE WPISYBody Camp

Trzemeśnia

FHU APIS Pitoń Marcin

Zakopane

Firma Handlowa Anna Bukowska

Czernichów