BabyFizjo


Autor: Konstanty Dąbrowski


INFORMACJE:


WWW: https://www.babyfizjo.pl/

Dodano: 2022-12-24

Telefon: 607339111

Miejscowość: Poznań

Adres: Starołęcka 115

Kod pocztowy: 61-341

Źródła:
https://www.babyfizjo.pl/


SOCIAL:


FACEBOOK


TWITTER
Oceń firmę (0 z 0 głosów)Fizjoterapia niemowląt w Poznaniu – na czym polega terapia asymetrii?


Terapia asymetrii to forma fizjoterapii niemowląt, która pomaga w korygowaniu asymetrycznego rozwoju mięśni. Polega ona na rozciąganiu, masowaniu i ćwiczeniu mięśni dziecka. Może być prowadzona w domu i wykonywana w połączeniu z innymi metodami leczenia, w tym masażem, terapią laserową, opieką chiropraktyczną lub wkładkami ortopedycznymi.

Ta forma pomocy skupia się na rozwoju zdolności motorycznych. Wzmacnia mięśnie, koordynację ruchową i równowagę. Korzyści płynące z jej praktykowania obejmują również poprawę postawy, oddychania i trawienia. Zabieg jest przeprowadzany zgodnie z określonym porządkiem. Zaczyna się od kilku chwil odpoczynku, podczas których maluch leży swobodnie na łóżeczku. Następnie specjalista stara się ruszać jego stawami we wszystkich kierunkach, ale tylko w takim zakresie, w jakim nie powoduje to dyskomfortu. Kolejny etap koncentruje się na wzmocnieniu mięśni, aby mogły one wytrzymać większy ciężar bez bólu. Masowanie pobudza krążenie w kończynach dolnych i zwiększa przepływ krwi do mózgu, co spowoduje wzrost poziomu energii. Terapeuta oprócz masażu może zastosować okłady z ciepła lub lodu. Leczenie pomaga zmniejszyć obrzęk na całym ciele, jednocześnie przygotowując je do wykonywania codziennych czynności, takich jak siedzenie czy chodzenie. Efekty są widoczne już po kilku spotkaniach. Dla uzyskania lepszych rezultatów można stosować również inne formy rehabilitacji.

Skorzystanie z tego rodzaju terapii jest polecane przy wielu przypadłościach, między innymi wtedy, gdy dziecko zostało zdiagnozowane z wrodzonym kręczem szyi. Na wstępie należy skonsultować się z fizjoterapeutą specjalizującym się w zakresie pomocy niemowlętom. Takie usługi oferuje gabinet fizjoterapeutyczny opisany na stronie internetowej babyfizjo.pl. Wśród wykonywanych usług znajdują się również inne formy rehabilitacji, w tym terapia kolki, nieprawidłowego napięcia mięśniowego oraz skoliozy. Oferta jest skierowana do osób, które interesuje fizjoterapia niemowląt w Poznaniu oraz okolicznych miejscowościach.WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!


PODOBNE WPISYPrzedsiębiorstwo Wielobranżowe "KONKRET" Andrzej Marcinowski

Piła

Detoks Alkoholowy

Poznań

Dent Stomatologia Piotr Richter

Poznań